• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe przyczyny aktualnego kryzysu gospodarczego

Obecna kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie sporo bogatych państw. Ciągle UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w naszym interesie jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy na przykład problem dotyczące wielkiego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednakże ma duże kłopoty? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Categories: Blog

Comments are closed.