• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących regionów Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów w większości przypadków nie jest prosta – przecież całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to całkowicie bezpieczny region który może być rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chce wyjechać na faktycznie wymarzone wakacje.
Bardzo ciekawym i równocześnie dość niedocenianym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niesamowicie wręcz fascynująca, gdyż Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym nawet w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, może zaoferować sporo rewelacyjnych zabytków które na pewno zachwycą każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym niesamowite krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Naprawdę warto zainteresować się nią nieco więcej, ponieważ na pewno jest to kraj godny poznania!

1. Zajrzyj tutaj

2. Kliknij

3. Przejrzyj

4. Otwórz link

5. Dowiedz się teraz

Categories: Podróże

Comments are closed.