• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ów nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – znacznie częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą położony jest kraj mogący nam zaoferować szereg ciekawych rzeczy. Jeżeli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to zdecydowanie warto nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast w tym kraju może być zaliczony naturalnie położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – w związku z tym obecnie znajdziemy w nim całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle rozległym krajem, że dobrze jest pojechać trochę dalej na wschód, gdyż także i tam znajdziemy coś ciekawego. Fantastycznym przykładem może tu być chociażby Kijów, który aktualnie niewątpliwie zalicza się do zdecydowanie najciekawszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak mnóstwo ciekawych atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy wiele śladów polskiej kultury, przez co będzie to dla nas doskonała lekcja historii.

Categories: Turystyka

Comments are closed.